0%
1398/10/18 در ساعت 14:51:00

فواید و معایب کانترهای گرانیت

همان طور که می‌دانیم کانتر های گرانیت زیبایی خاصی به آشپزخانه ها و سرویس بهداشتی می‌بخشند و فواید و ویژگی های خوب بسیاری دارند. اما اگر ...

فواید و معایب کانترهای گرانیت

همان طور که می‌دانیم کانتر های گرانیت زیبایی خاصی به آشپزخانه ها و سرویس بهداشتی می‌بخشند و فواید و ویژگی های خوب بسیاری دارند. اما اگر می‌خواهید برای خانه خود از سنگ گرانیت استفاده کنید، نقطه ضعف های آن را نیز باید بدانید. بنابراین برای بهتر شناختن این متریال، فواید و معایب آن را بررسی می‌کنیم.

چرا از کانترهایی گرانیتی استفاده کنیم؟

گرانیت زیبایی منحصر به فردی دارد که برای کانتر مناسب است و کمتر متریالی پیدا می‌شود که زیبایی بیشتری به کانتر بدهد. باید در نظر گرفت که گرانیت متریالی طبیعی است که از بین نمی‌رود، زیبایی بصری برای خانه به همراه می‌آورد و جلوه زیبایی به مرکز خانه می‌دهد. یکی دیگر از فواید آن تنوع در طرح و رنگ آن است که بیش از 20 نوع است و با هر مدل آشپزخانه و هر رنگ کفپوش و کابینت، ست می‌شود.

علاوه بر آن سنگ گرانیت مقاومت بسیار بالایی دارد و خش و ساییدگی بر آن تاثیری ندارد. اما بهتر است که بر روی آن کارهای خانگی انجام نشود. گرانیت مقاومت بالایی در برابر گرما نیز دارد؛ بنابراین می‌تواند حتی در کنار اجاق گاز قرار بگیرد و از این جهت مشکلی ایجاد نمی‌کند. اگر بخواهید قابلمه یا ماهی‌تابه داغ بر روی آن قرار بدهید، مشکلی پیش نمی‌آید و به آن آسیبی نمی‌رسد. اگر گرانیت در سرویس دستشویی نیز باشد با قرار دادن وسایلی از قبیل بابلیس (صاف‌‌کن مو) آسیبی به آن وارد نمی‌شود.

گرانیت مقاومت زیادی در برابر لکه نیز دارد و در صورتی که به درستی نصب شود و عایق بندی آن به درستی انجام شود، مایعات را به خود جذب نمی‌کند. اگر از نصاب حرفه ای برای گرانیت کمک بگیرید می‌تواند برای شما آن را به درستی نصب کند و آن را با عایق کاری محکم کند با این حال خودتان نیز می‌توانید آن را نصب کنید.

 

کانترهای گرانیت چه معایبی دارند؟

کانترهای گرانیت معایب کمی دارند. بدترین مشکلی که ممکن است پیش بیاید این است که به درستی نصب نشده باشند و سر جایشان محکم نشده باشند. گرانیت سنگی است که در آن منافذ زیادی وجود دارد.

اگر خوب و به درستی عمل عایق کاری انجام نشده باشد و محکم و سفت نشده باشند و نصب آن به درستی صورت نگرفته باشد، ممکن است انواع مایعات (اعم از نوشیدنی و انواع مواد روغنی) را به خود جذب کند و در مدت طولانی این لکه ها ممکن است از بین نروند. اگر نصب آن نیز به درستی انجام نشده باشد، ممکن است در داخل منافذ آن میکروب و باکتری جمع شود. بیشتر کانترهای گرانیت به یک بار عایق کاری در سال نیاز دارند.

 

اگر این کار نادیده گرفته شود، دیری نمی‌گذرد که کانتر پر از لکه ‌شود. با وجود اینکه این کانتر ها مقاوم هستند، در صورتی که یک شیء سنگین بر روی لبه آن بیافتد، ممکن است لبه آن را بشکند که البته اتفاق نادری است، اما گاه ممکن است پیش بیاید. آخرین موردی که باید در نظر بگیرید، قیمت کانترهای گرانیت است که معمولا بسیار بالا است. باید بدانید که برای هر فوت مربع از 100 دلار شروع می‌شود و برای گرانیت هایی که کمیاب تر هستند تا 225 دلار بر فوت مربع نیز می‌رسد.

نتیجه‌گیری:

آیا شما به خوبی از خانه خودتان نگهداری می‌کنید و تمیزکاری خانه را به صورت روزمره انجام می‌دهید؟ در صورتی که تمیز کاری خانه برایتان مهم است، گرانیت را می‌توانید یکی از انتخاب های درست خود برای خانه بدانید؛ در غیر این صورت باید متریال دیگری برای کانتر آشپزخانه خود انتخاب کنید.

از طرف دیگر اگر زندگی پر مشغله ای دارید، بهتر است از متریال هایی استفاده کنید که به مراقبت ویژه نیاز ندارند. بنابراین بهتر است متریال های مختلف و ویژگی های هر کدام را قبل از خرید بررسی کنید. علاوه بر انتخاب نوع متریال، طرز تمیز کردن متریال مورد نظر نیز بسیار مهم است. بنابراین قبل از انتخاب متریال های مختلف را قیاس کنید تا به نتیجه مورد نظر خود برسید.

نظر جدید
شما هم نظر دهید: